Luboš Račanský
18.10.2010

Eclipse efektivně (3.) – Team SynchronizingNěkde jsem se kdysi dočetl, že programátor musí umět skákat po kódu jako opice po větvích. K tomu musí znát dobře své IDE. Dnes si ukážeme dva tipy pro perspektivu Team Synchronizing a jeden pro vyhledávání. Uvidíte, že pokud je ještě neznáte, tak si je rychle oblíbíte.

Ignore White Space

Ať už komitujete nebo updatujete změny z repozitáře, jistě kontrolujete změny. Obvykle vás nezajímají změny white space (bíle znaky: mezera, prázdný řádek, tabulátor…). Pro každé okno porovnání (compare viewer) můžete volbu Ignore White Space ovládat samostatně pomocí ikony na panelu nástrojů.

Výchozí chování nastavíte ve Window → Preferences

Change Sets

Mám rád přehled o všech příchozích změnách z repozitáře. Pokud se ale sejde několik komitů najednou, tak už není seznam změn moc srozumitelný. Respektive nevíte které změny spolu souvisí. To ovšem je do doby, než stisknete tlačítko Show Change Sets. To vám zobrazí změny po komitech spolu s komentářem.

Derived

Kdo z vás se ještě nesetkal s následujícím dialogovým oknem? V detailu chyby se dočtete: „Problems encountered during text search. Resource is out of sync with the file system…“ Je to způsobené například kompilováním kódu do adresářů bin nebo work (webový server). Řešením je v properties takových adresářů (pravé tlačítko → properties nebo Alt + Enter) zaškrnout volbu derived. Mimojiné tím také docílíte rychlejšího hledání.

Závěr

Když už si dáte práci s kontrolou odchozích i příchozích změn z repozitáře, používejte Eclipse tak, abyste měli ve změnách jasno. Pro rychlejší vyhledávání se vyhněte adresářům s kompilovaným obsahem.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna

Komentáře

Děkujeme za váš komentář
Další
 • jinxx

  Nazdar Lubosi :) Derived neznam, omlouva me ze jsem to nikdy nepotreboval. Libi se mi, ze pouzivas Ubuntu, ja uz jsem s linuxem na desktopu vzdal. Peknej clanek, jen tak dal..

 • lukas

  Dik za clanek. FYI: Volba derived neni primo urcena jen pro zabraneni vyhledavani a muze mit jine vedlejsi ucinky.

 • raistm

  Zdravím, zdáse mi to nebo jste vyřešil problém se zobrazením eclipse v ubuntu? :-) U mě má totiž hrozně veliké mezery mezi tlčítky atd...

 • Luboš Račanský

  to raistm: V Ubuntu mám s eclipse různé problémy, ale na veliké mezery mezi tlačítky jsem nenarazil.