Luboš Račanský
14.3.2012

Doporučená četbaNa twitteru vám pravidelně přinášíme doporučení nejen na technické články. Pro ty, kteří nás nesledují, ale i pro ty, kterým například nějaký odkaz utekl, přinášíme seznam toho nejzajímavějšího. Doporučená četba, která by neměla zapadnout ve štěbetání twitteru. Nakonec pro odlehčení jeden Dilbert strip.

Agilní manifest je dostupný v češtině.

Slyšeli jste už termín death-by-Powerpoint? Garr Reynolds píše o Slideuments, anti-pattern míchání slajdů a dokumentů do jednoho.

Martin Fowler sepsal článek New Methodology , ve kterém se věnuje agilnímu vývoji. Mimo jiné se zamýšlí nad tím, že zatímco ve stavením inženýrství zabere návrh asi 10% rozpočtu, tak v softwarovém inženýrství je to naopak téměř většina.
Softwarový vývoj je kreativní činnost, a proto se těžko předvídá a plánuje. Lidé nejsou zdroj, lineární proměnná, ačkoliv se tak s nimi v softwarovém inženýrství často počítá – Characterizing people as non-linear, first-order components in software development

Stanford University pořádá on-line kurz kryptografie, zdarma. Právě začal, tak si pospěšte, ať ještě stihnete domácí úkoly. Seznam všech kurzů naleznete na https://www.coursera.org

Jediným správným měřítkem kvality kódu je WTF za minutu.

Open space kanceláře mají svá úskalí, Dilbert o tom ví své.

Předchozí doporučená četba

Předchozí doporučená četba

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna

Komentáře

Děkujeme za váš komentář
Další