Luboš Račanský
24.7.2012

Doporučená četbaNa twitteru vám pravidelně přinášíme doporučení na technické články. Pro ty, kteří nás nesledují, ale i pro ty, kterým například nějaký odkaz utekl, přinášíme seznam toho nejzajímavějšího. Doporučená četba, která by neměla zapadnout ve štěbetání twitteru. Nakonec pro odlehčení jeden Dilbert strip.

Firma ThoughtWorks, kde pracuje Martin Fowler, vydává zprávu Technology Radar, která vyhodnocuje technologické novinky a trendy. Slouží jim jako podklad pro rozhodování. V posledním radaru mimo jiné zmiňují, že Maven není dostatečně flexibilní a že bychom měli zvážit alternativy jako například Gradle.

Známá videopůjčovna Netflix používá nástroj chaos monkey. Náhodně shazuje produkční servery, aby zjistili, jak odolnou mají infrastrukturu.

Zdarma ke stažení(potřebná registrace) je příručka Ultimate Guide to Social Engineering. Když je řeč o sociálním inženýrství, nelze nepřipomenout knihu Kevina Mitnicka Umění klamu (v originále The Art of Deception).

Startupisti zpravidla vzhlíží k Silicon Valley, ale máme i české, respektive moravské vzory. Knihovna Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně realizovala a zdarma poskytla audioknihu Tomáš Baťa: Úvahy a projevy, namluvil Alfred Strejček. Think Stats – Probability and Statistics for Programmers – úvod do pravděpodobnosti a statistiky doprovázený ukázkami se zdrojovými kódy v Pythonu, ke stažení zdarma.
Jsme-li u Pythonu, tak další bezplatné materiály: Létající cirkus (česky, seriál z root.cz v jednom PDF), A Byte of Python a interaktivní webová konzole On-line Python Tutor Ze série A Byte of ještě jedna kniha a to A Byte of Vim a nebo se naučte editor Vim formou hry

Podívejte se na jednu z přednášek z loňského UXLx (User Experience Lisbon), Don Norman – Living with Complexity.

Samuel Titěra sepsal zajímavou úvahu Lídr a manažer aneb dirigent není metronom.

Peter Norvig ve článku Teach Yourself Programming in Ten Years říká, že nemáte veřit knihám à la Programátorem za 24 hodin snadno a rychle.

Dilbert zjistil, že rozdělení odměn není spravedlivé.

Předchozí doporučená četba.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna

Komentáře

Děkujeme za váš komentář
Další