Petra Bielčíková
19.4.2013

Proč na stáž do softwarové společnosti?Budujete kariéru? Potřebujete stáž v IT firmě jako „zářez“ do svého životopisu? Pak naše stáž není nic pro vás. Na stáži v AspectWorks tým studentů, vedený zkušeným vývojářem, tvrdě pracuje na reálných projektech. Chcete se zúčastnit?

Do naší firmy často chodí na pracovní pohovory absolventi vysokých škol. Z jejich odpovědí na naše otázky je zřejmé, že je ve škole učili spoustu užitečných věcí, ale kvůli nedostatku praxe nedokázali rozeznat potřebné věci od akademického balastu. Proto jsme začali organizovat studentské stáže.
Říká se, že odborník je člověk, který ve svém oboru udělal více chyb než většina ostatních. Stáž vám dá možnost udělat spoustu chyb a poučit se z nich, rychle získáte znalosti, které byste jinak museli složitě učit později. Získáte také užitečné kontakty a dostanete se ke zdrojům, ke kterým byste se v běžném životě studenta asi nedostali. Vyzkoušíte si agilní vývoj metodikou SCRUM, code reviews, continuous integration, budete programovat kód pokrytý testy, vyzkoušíte si prioritizaci, skupinové odhady pracnosti i testy použitelnosti.

U nás si svoje peníze opravdu vyděláte a jako bonus dostanete spoustu školení a zdravý náhled na to, jak vypadá reálný vývoj softwaru.
Pokud se vám práce zalíbí a rozhodli byste se v AspectWorks pracovat i po škole, budete mít také velkou výhodu při přijímacím řízení.
Přijďte se podívat, za zkoušku nic nedáte.
V pořadí již třetí stáž začíná 8. července 2013 v Praze na Chodově.
Přihlášky s životopisem přijímáme do 15. 5. 2013 na adrese staz@www.aspectworks.com.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna

Komentáře

Děkujeme za váš komentář
Další
  • martin

    Na zapade bez internshipu cerstvych absolventov ani nikde nechcu, to co vychadza z vysokych skol (a tie v CR a SR su na tom bohuzial vyrazne horsie nez priemer zapadnej europy) nie je moc pouzitelne v praxi. Spravne popisany "akademicky balast" ktory je povazovany za dolezitejsi nez skusenosti s realnou tvorbou SW a vsetkeho co s tym suvisi. Nie ze by to boli nepouzitelne veci, ale vysledok po 5 rokoch v praxi je vacsinou smutny pribeh. Moze to zachranit prirodzena inteligencia toho ktoreho jedinca, ale pridana hodnota VS je vzhladom na investovany cas a usilie otazna.

    1. Hodně záleží, jaký má kdo přístup. Na naše minulé stáže se dostali studenti, kteří se hodně rychle zorientovali a myslím že se s tím většina z nich poprala velice úspěšně. Ale souhlasím, spousta absolventů takhle schopných není. Hlavně mi vadí, že vysoké školy v nich pěstují představu, že každý problém má právě jedno správné řešení a následně i panický strach z toho, že udělají chybu.

  • Kuba

    Dobry den, zajimalo by mne kdy bude znamo, kdo byl pro staz vybran?

  • Dobrý den Kubo, výsledky budou, známe po 10. 06. 2013. O případném úspěchu nebo neúspěchu budeme všechny účastníky stáže informovat emailem.