Monika Vavrikova
12.12.2017

Moje dojmy zo stáže v AspectWorks

dojmy ze stáže

Letošní stáž je za námi a proto jsme se zeptali našich studentů na jejich pocity z doby, kdy u nás působili. První dojmy popisuje Pavol Pľuta, ale brzy můžete očekávat také článek další.

Na úvodné interview som išiel s minimálnymi skúsenosťami zo školy. Mala to byť moja prvá práca v IT a vôbec som netušil, do čoho to vlastne idem. Dopadlo to ale nad moje očakávania a prijali ma na pozíciu Junior Salesforce Developera.

Pred nástupom som mal isté obavy

Nevedel som, čo mám očakávať, či náhodou od začiatku nebudem musieť robiť nejaké náročné veci, ktoré som nikdy nevidel alebo či na mňa nepadne hneď príliš veľká zodpovednosť. Našťastie nás ale hneď v prvý deň nehodili do vody, ale mali sme intenzívne dvojtýždňové školenia. Za tie som naozaj vďačný, aspoň zbežne mi to ukázalo, čo sa odo mňa bude očakávať a ako to tu vlastne funguje.

Skúsenosti z praxe v rôznych technológiách sú neoceniteľné

Po školeniach prišla zas chvíľka trémy, že budúci týždeň už ideme „naostro“, no tá postupne opadla, keďže náš teamleader – Andrew, nám dal vypracovávať tzv. trailheady (v podstate tutoriály na prácu s platformou Salesforce) týkajúce sa priamo oblasti, v ktorých sme mali vyvíjať projekt. V projekte som sa tým pádom dokázal orientovať o niečo ľahšie. Nebudem určite hovoriť, že to išlo ako po masle, no s dávkou vôle, trpezlivosti a pomoci od ostatných sa človek naučí a zvládne, čo chce. Každým dňom to bolo o niečo lepšie a ja som domov odchádzal s novými poznatkami.

V AspectWorks sú všetci priateľskí

Popri tom, ako som začal viac spoznávať kolektív sa aj moje pocity s príchodom do práce menili na príjemné. Na stáž do Salesforce tímu sme nastúpili štyria a po čase som sa pri nich začal cítiť uvoľnene a otvorene. Nemôžem ale vynechať ani zbytok tímu, vďaka ktorému som sa cítil dobre. Ja osobne sa musím poďakovať (a najmä Andrewovi) za podporu a trpezlivosť, keďže otázok za tie 3 mesiace z mojej strany padalo veľa a ostatní to tu museli znášať 🙂 Bez nich by som toľko skúseností nenazbieral. A aby som nezabudol, hospody, kiná a rôzne kultúrne podujatia sú tu na bežnom poriadku. Na firemnú kultúru je kladený veľký dôraz, ľudia sa tu k iným správajú ako ľudia, a nie, ako byrokrati.

Dúfam, že po návrate zo zahraničia budem mať možnosť s AspectWorks ešte spolupracovať.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna

Komentáře

Děkujeme za váš komentář
Další