Markéta Hauserová
15.1.2019

O Salesforce s lidmi z AspectWorks

AspectWorks má v současné chvíli jeden z největších profesionálních Salesforce týmů v ČR a chceme jej výrazně rozšířit o šikovné vývojáře a konzultanty. Abychom Vám práci u nás co nejvíce přiblížili, představíme důvody, proč u nás pracují naši kolegové.

Jako první, jelikož byl zrovna „na ráně“ v kuchyňce u ranního kafe a samozřejmě také proto, že je profíkem ve svém oboru, Vám více o práci na našich projektech poví jeden z našich architektů, Tadeáš „Tezi“ Brzák.

  • Jak dlouho v AspectWorks pracuješ, jakou máš aktuální roli a s jakými technologiemi nejvíce děláš?

Už to bude něco přes tři roky. Definovat mojí roli není jednoduché, hodně se to mění a vyvíjí. Nejjistější jsem si jako Salesforce Developer, což znamená, že programuju v jazyku APEX, Lightningu (JavaScriptový framework) a sem tam i v Javě. Pak taková ta standardní konzultantská rutina – analýzy, odhady, schůzky se zákazníky, support… Taky patřím mezi „stařešiny“, což je skupina lidí, která se snaží udávat Salesforce týmu směr a posouvat nás dál.

  • Zkus popsat, jak by sis představoval ideálního kandidáta – budoucího kolegu nebo kolegyni, kteří by se k naší Salesforce partě měli přidat?

Tak v první řadě to musí být člověk, který s námi „vydrží“. Ve firmě máme hodně přátelský a otevřený kolektiv, a ne každému to sedne. Co se znalostí týče, tak by ideální kolega měl mít takový ten obecný přehled napříč technologiemi. Práce v Salesforce je hodně pestrá a v praxi se uplatní skoro všechno: programování, práce s databázemi, znalosti sítí a bezpečnosti, webové technologie, administrace Linuxu, práce s grafikou, Google Analytics, integrační platformy… A to jsou věci, které jsme řešili jenom za posledních pár týdnů.

  • Jak bys popsal aktuální složení týmu?

Je nás asi dvacet, a dokonce tu máme dvě holky. Líp to popsat neumím :-).

  • Na jakém projektu se Ti v poslední době dobře pracovalo?

Posledních několik měsíců dělám na projektu pro zákazníka v Bratislavě. Implementujeme servis (zákaznickou podporu) a já řeším primárně datové integrace s ostatními systémy. Dále kolegové řeší interní procesy, propojení s telefonní ústřednou a spoustu dalších zajímavých věcí.

  • Čím je Ti blízká firemní kultura v AspectWorks?

Je to tu hodně pohodové a takové svobodné. Pokud člověk dělá to, co má, tak ho nikdo nebude dusit a řešit blbosti. Na druhou stranu je tu pak někdy hluk, je nás docela dost a občas si člověk musí ucpat uši sluchátky. Lidé si už zvykli, že když je u nás třeba nějaká důležitá schůzka, že se musí zastavit s předstihem a požádat ostatní, aby se v tu dobu chovali pokud možno slušně 😉.

V „aspectím“ Salesforce týmu pracuje aktuálně 24 lidí, 2 z nich jsou zkušení architekti, dále máme 2 analytiky a partu vývojářů/konzultantů. Na zkrácené úvazky u nás také pracuje 6 studentů. Do konce roku 2020 chceme tým výrazně rozšířit o seniorní role vývojářů, architektů a konzultantů, absolventům technických oborů pak dáme opět prostor v rámci studentské stáže, která bude startovat v červenci 2019.

Chcete se s námi potkat osobně? Rádi se podíváme na Vaše CV a domluvíme se na dalším postupu, email:marketa.hauserova@aspectworks.com.