Markéta Hauserová
6.2.2019

O Salesforce s lidmi z AspectWorks II.díl: #keepITogether

Abychom Vám práci u nás co nejvíce přiblížili, představíme důvody, proč u nás pracují naši kolegové. V rozhovoru s Martinem „Majdičkou“ Vágnerem se dozvíte více o práci Salesforce Consultanta a o tom, jak to u nás chodí.

  • Jaká byla Tvoje cesta do našeho Salesforce týmu?

No řekněme, že byla minimálně zajímavá. O Aspectu jsem se doslechl už před několika lety od svého (v té době) bývalého kolegy, se kterým jsme Salesforce dělali. Chvíli mi trvalo, než jsem zhodnotil, že bych mohl zkusit štěstí v jiné firmě. Tehdy jsem nakonec přijal jinou nabídku a když to hodnotím zpětně, tak jsem to dělat neměl, minimálně kvůli lidem, které mám teď v AspectWorks kolem sebe. Jednou jsem se čirou náhodou ocitl na jedné neoficiální Aspectí akci, kde slovo dalo slovo a výsledek byl takový, že jsem za pár měsíců šel znovu na pohovor a byl jsem přijat.

  • Jak probíhá Tvůj běžný pracovní den?

Každé ráno zapnu kávovar :-), „zarejeme“ do sebe s kolegy a jde se do práce. Do toho samozřejmě nějaké meetingy, schůzky se zákazníky, šipky, vymýšlení řešení, další kafe a jedeme na novo. …A po práci se jde někdy na pivo :-).

  • Co Tě na Salesforce baví?

Salesforce mě baví jako celek. Pořád mě nepřestává udivovat, co všechno dokáže a jak to může usnadnit firmám život. A výhodou je, že jsem toho součástí. Že i já můžu přijít s nápadem, jak něco zefektivnit nebo zjednodušit. Osobně mě baví přemýšlet nad technickým řeším, vždycky se u toho tak zdravě naštvu. A když prostě nevím, tak se stačí jenom otočit na židli a poradit se s ostatními.

Jo a na konferencích od Salesforce je fakt dobrý jídlo :-).

  • Jaký by měl být kolega, který by se k vaší Salesforce partě měl připojit?

Asi nemá smysl říkat, že by bylo fajn, aby měl za sebou už něco v Salesforce. Spíš to vezmu z lidského hlediska. Prostředí u nás je dost neoficiální. Máme mezi sebou nadstandardní vztahy, trávíme spolu spoustu volného času. A proč? Protože chceme. A myslím, že i proto tu práci děláme tak dobře, jak jí děláme.

Proto bych uvítal mezi námi někoho, kdo je kamarádský, dokáže si udělat srandu sám ze sebe, je splachovací, dokáže uznat chybu, zvládne se omluvit a má ten správný „drajv“.

  •  Salesforce se věnuje v ČR více firem, proč jsi zakotvil právě v AspectWorks?

Hlavně kvůli doporučení kolegy… a ejhle, on nekecal! A navíc to mám do práce 10 minut pěšky ;-).

V „aspectím“ Salesforce týmu pracuje aktuálně přes dvacet lidí; máme zkušené architekty, analytiky a partu vývojářů/konzultantů. Na zkrácené úvazky u nás také pracuje 6 studentů. 

Do konce roku 2020 chceme tým výrazně rozšířit o seniorní role vývojářů, architektů a konzultantů, absolventům technických oborů pak dáme opět prostor v rámci studentské stáže, která bude startovat v červenci 2019.

Chcete se s námi potkat osobně? Ráda se podívám na Vaše CV a domluvíme se na dalším postupu, email: marketa.hauserova@aspectworks.com.

PS: Díky Martinovi za spolupráci!