Jan Kopecký
Salesforce konzultant / Team leader

Baví mě různorodost. Do projektů se zapojuju od obchodní fáze až po implementaci. Působím tu spíš jako technický konzultant, který vyrobí demo, představí ho klientovi a srozumitelně mu všechno vysvětlí. Technickou část obvykle udělá některý z mých kolegů. Chlapi toho umí tolik, že nemusím mít obavu z nekvalitní práce.

Pracuju v AspectWorks od srpna 2015. S nástupem do firmy jsem změnil technologii. Pořád sice vyvíjím CRM, pro klienta principiálně stejnou věc, ale místo Microsoftu dělám Salesforce, takže Apex. Musel jsem se naučit nové nástroje a konfiguraci. Dostal jsem samozřejmě materiál ke studiu, ale jsme firma, kde si lidi nehrají na vlastním písečku. Kdykoli jsem cokoli potřeboval, kolegové mi s novou technologií poradili. Věnovali se mi dokonce i ve svém volném čase. Já jsem zase díky zkušenostem s konzultováním u klientů schopný poradit, kam cílit, když třeba v tendru musíme obhájit svoje Salesforce řešení.

Prostředí je tu vůbec na pohodu. Dokážeme si sami ze sebe udělat srandu, a ani ti nejmladší se s námi seniory vůbec nemažou. Když potřebuju něco schválit, tak se jen zvednu od stolu, zaťukám na dveře ředitele a je to. Žádné zbytečné prostoje. A nehrají se tu ani nějaké vnitrofiremní mocenské hry. Když už nastane problém, musíme ho řešit. Nemá smysl se hádat a hledat viníka. Pak si to třeba někdy řekneme u piva.

 

jan